צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

מניעת הונאה במזון – ניתוח הונאות בחומרי גלם

הגדל

רקע:

 

הונאה במזון (החלפה, הסתרה, מיהול, תיווי מטעה, זיוף) מתרחשת ממניעים כלכליים של רווחים קלים על חשבון אותנטיות המוצר. נושא זה מהווה אתגר בפני תעשיית המזון לאורך כל שרשרת ייצור המזון. תקני בטיחות המזון (כגון FSSC 22000, BRC) וחוק המזון בארה"ב FSMA)) דורשים מהארגונים בשרשרת המזון לבצע הערכת סיכונים למניעת הונאה במזון ולנקוט תכנית פעולה בנושא זה.

 

הערכת הסיכונים למניעת הונאה במזון מבוססת על גורמים רבים, ביניהם: ייחודיות ומורכבות המוצר, בחירת הספקים, ארץ המקור וגם היסטוריית הזיופים וההונאה הקשורה במוצר. לצוות העוסק בהערכת הסיכונים דרוש מידע רב בנושא אירועי הונאה בחומרי הגלם, מזהמים פוטנציאליים ושיטות בחינה ובדיקה על מנת לסנן ולזהות את חומרי הגלם הקריטיים המועדים להונאה וכדי לבצע הערכת סיכונים מעמיקה המבוססת על ניתוח נתונים.

 

חברתנו מציעה דוח מרכז אשר נותן מענה לדרישות ה-FDA ומהווה בסיס מקצועי להערכת סיכונים. המידע בדוח מבוסס על מאגר מידע בינלאומי המתעדכן באופן תדיר ומאגרי מידע מקצועיים.

 

תכולת השירות:

  • דו"ח ניתוח הונאות בחומרי גלם לפי קבוצות חומרי גלם או חומרי גלם בודדים.
  • קבלת מידע כמותי על אירועי הונאה במזון המאפשר לזהות ולתעדף את חומרי הגלם "בסיכון".
  • קבלת רשימת מזהמים פוטנציאליים המבוססת הן על מקרים שהתרחשו ודווחו והן על מחקרים ושיטות אנליזה שפורסמו.
  • ציון המזהמים העלולים להוות סיכון לבטיחות המזון ופגיעה בצרכנים ושיטות אנליזה לזיהוי מזהמים פוטנציאליים.
  • עבור חומרי גלם ראשוניים – מידע על מקורות הייצור בעולם ומגמות ייצור וצריכה לאורך השנים. מידע זה חיוני להבנת הסיכון בהיבטים גיאוגרפיים, גיאופוליטיים וכלכליים.
  • ניתן לקבל דו"חות תקופתיים על אירועים חדשים ומזהמים שנוספו לקראת הסקירה השנתית של הערכת מניעת ההונאה במזון.

למידע נוסף ניתן לפנות לשרון ירון, מנהלת חטיבת האיכות בשר יעוץ והדרכה, במייל Ysharon@2sher.co.il או למשרדי החברה בטלפון 097492232

עבור לתוכן העמוד