צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

  .

  חדשות מהינשוף גיליון 58

  20/08/2012

   

  ארה"ב - חשד לליסטריה בתפוחי עץ חתוכים

   

  חברת Missa Bay, חברת בת של ReadyPac, הודיעה כי היא מורידה מהמדפים את כל המוצרים המכילים תפוחי עץ. המוצרים המוחזרים כוללים סלטים המכילים תפוחי עץ ופרוסות תפוח תחת מגוון מותגים, ביניהם מקדונלדס, בורגר קינג, Wawa ועוד. הריקול בא העקבות המצאות חיידקי ליסטריה מונוציטוג'נס על ציוד העיבוד בקו לפריסת תפוחי עץ. לא דווח על תחלואה ולא דווח כי נמצאו חיידקים במוצרים.

   

   

  יפן - התפרצות קטלנית מהחיידק א. קולי בכרוב חמוץ

   

  שלטונות הבריאות בעיר ספורו ביפין מדווחים על ארוע המוני בו ששה אנשים נפטרו, ביניהם ילדה בת ארבע, ומעל 100 חלו. הארוע נקשר לאכילת "כרוב סיני מוחמץ קלות". לא ברור מהיכן הגיע החיידק הצואתי למוצר. החקירה נמשכת.

   

   

  ארה"ב - ריקול של צדפות

   

  חברת Drake's Bay Oysters הפועלת ליד סן פרנסיסקו, הודיעה על ריקול של צדפות. הריקול בא לאחר שלפחות שלושה אנשים חלו מהחיידק Vibrio parahaemolyticus לאחר אכילת הצדפות.

   

   

  ארה"ב - המלונים ממשיכים לככב: ריקול מליסטריה, מוות מסלמונלה...

   

  חברת Burch Equipment הודיעה על הרחבת הריקול שיזמה לפני מספר שבועות בגלל ליסטריה וכעת נכללים כל גידולי המלון לסוגיו מכל העונה. האירוע החל לאחר שזוהו חיידקי ליסטריה במוצרים. על אף שלא דווח על תחלואה, הריקול מבוצע בצל הטרגדיה של חברת ג'נסן אשר שיווקה מלונים נגועים בקיץ שעבר אשר גרמו לפחות לשלושים מקרה מוות.

   
  בנוסף, שלטונות הבריאות בארה"ב מזהירים מפני צריכת מלונים שגודלו במדינת אינדיאנה, לאחר שנקשרו להתפרצות של סלמונלה טיפימוריום בה מעורבים מעל 140 חולים, מתוכם עשרות מאושפזים ושני נפטרים. בעת פרסום הידיעה עוד לא זוהה המגדל הספציפי.

   

   

  קנדה - סלמונלה בריחן

   

  חברת הייבוא Shah Trading Co הודיעה על ריקול של בזיליקום יבש בגלל הימצאות סלמונלה. לינשוף לא נודע על תחלואה. המוצרים יובאו ממצרים ושווקו במגוון מותגים ברשתות קנדיות.

   

   

  בריטניה - מתכות כבדות בתוספי תזונה מבוססי חימר (clay)

   

  שלטונות בריטניה מזהירים את הציבור מפני צריכה של תוספי תזונה המכילים חימר. מוצרים אלה עלולים להכיל רמות גבוהות של ארסן ושל עופרת. מדובר במוצרים הנצרכים במטרה "לטהר" את הגוף בזכות תכונות הספיחה של חימר מסוג calcium bentonite. הינשוף מכיר את השימוש בחומר זה כמצע סופג בבתי שימוש של חתולים, אך מסתבר שמדובר בחומר הנצרך על ידי לא מעט אנשים. קישור לאתר מידע על השימושים הבריאותיים בחימר 

   

   

  הונג קונג - ריקול של תחליפי חלב תוצרת יפן מחשש למחסור ביוד

   

  שלטונות הבריאות בהונג קונג הורו על ריקול של מספר תחליפי חלב לתינוקות, תוצרת יפן, בגלל שהמוצרים לא מכילים את רמת היוד הנדרשת בתקן.

   

   

  ארה"ב - חתיכות פלסטיק במוצרי מרק מצוננים

   

  רשת השיווק Wegman's מודיעה על ריקול של מוצרי מרק שונים אחרי שהתקבלו תלונות על גופים זרים מפלסטיק. יצרן המרקים הוא Blount Fine Foods. לדברי החברה מקור הפלסטיק הוא מחומר האריזה. לא דווח על פגיעה בריאותית.
  מקור הידיעה

   

   

   

   ארה"ב - ריקול של בשר בקר מחשש ל- E. Coli O157:H7

   

  יצרנית הבקר Dale T Smith ובניו הודיעה על ריקול של מגוון מוצרי בקר לאחר שבבדיקות מעבדה נמצאו חיידקי E. Coli O157:H7 במוצרים. בהודעת משרד החקלאות האמריקאית יש אזכור הן של תקלת קרור והן של חשש לזהום צולב. לא ברור בדיוק מה קרה שם. לא דווח על תחלואה.
   
   

  ארה"ב - ריקול של נקניקיות בגלל חתיכות של כפפות

   

  יצרנית הנקניקיות Johnsonville הודיעה על ריקול של נקניקיות הודו עם גבינת צ'דר מחשש להימצאות חתיכות של כפפות במוצרים. לא דווח על נזק בריאותי.

   

   

  ארה"ב - עובד במסעדה יוונית חלה בדלקת כבד נגיפית מסוג A - הציבור מתחסן

   

  שלטונות הבריאות של מדינת איידהו מבקשים מכל מי שאכל או שתה במסעדת Tom's Gyros בין ה 2 ל 12 באוגוסט לקבל חיסון נגד הנגיף הפטיטיס A. זאת לאחר שעובד מסעדה נמצא נגוע במחלה. הינשוף מזכיר כי לדלקת כבד נגיפית מסוג A יש זמן דגירה של 10 עד 50 ימים, עם ממוצע של שלושה שבועות. במהלך תקופת הדגירה האדם הנגוע כבר מפריש נגיפים בצואה, ומכאן ההחלטה לחסן את מי שהיה לו פוטנציאל להיחשף. ניתן להניח שהעובד לא עבד במסעדה לפני השניים באוגוסט, אחרת היו מרחיבים את מעגל המתחסנים. לא דווח על תחלואה.
  עבור לתוכן העמוד