צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

  .

  חדשות מהינשוף גיליון 70

  1/04/2014

   

  רוסיה: הרעלה המונית של סלמונלה מדוכן קבב

   

  דוכן קבב בעיר Kiliningrad שלח 67 אנשים לאישפוז בבית חולים. הם סובלים מהרעלת מזון לאחר רכישת קבבים מפוקפקים. החשד לגורם ההרעלה הוא סלמונלה. שישים וארבעה אנשים נמצאים במצב חמור, ואילו שלושה אנשים הוצבו בטיפול נמרץ. בדיקות שנערכו במקום חשפו הפרות סניטריות, זיהום מיקרוביאלי גבוה ונוכחות של E -coli במוצרים. תוצאות בדיקות מעבדה אישרו את הנוכחות של סלמונלה ב-36 מהמקרים, מאז תחילת הדיווחים ב- 22/3/14. זהו המקרה השני של הרעלת מזון המונית בקלינינגרד בשנה זו. בחודש ינואר, 17 אנשים נפלו למשכב לאחר שאכלו סושי במסעדה יפנית-אוזבקית, מתוכם 14 אושפזו עם זיהומי סלמונלה.

  מקור הידיעה

   

  סין - מוות בגן ילדים מרעל עכברים

     

  מוות בגן ילדים בסין מרעל עכברים. רעל נוירוטוקסי האסור לשימוש מסוג טטרה-אמיד גרם להרעלת המזון שבה נהרגו שני ילדים במחוז יונאן במערב סין. הרשויות המקומיות אשר חקרו את הארוע מצאו את החומר הרעיל בחטיפים שהובאו לגן הילדים על ידי תלמיד שחלק עם הילדים את החטיפים. בדיקות מעבדה הראו שארוחות בית הספר היו בטוחות. שלושים ושניים ילדים הראו תסמינים של הרעלת מזון. מהם שבעה במצב אנוש. שתי בנות, בגילאי ארבעה וחמש, נפטרו . חמישה אחרים מתאוששים. טרם הסתיימה החקירה בנושא.

  מקור הידיעה

   

   

  ארה"ב - חשש לליסטריה במגוון מוצרים של חברת Parker's Farm  

   

   

   משרד החקלאות של מינסוטה מזהיר את האזרחים מאכילה של חמאת בוטנים, גבינות, סלסה וממרחים המיוצרים ע"י Parker's Farm Acquisition מכיוון שהמוצרים עלולים להכיל  חיידקי ליסטריה מונוציטוג'נס. מוצרים אלו נמכרים בחנויות בכל רחבי המדינה כגון  אלדי, קוסקו ווולמארט. בנוסף יצאה הודעת ריקול ממשרד החקלאות והתעשייה באלבמה עבור מוצרים אלו.

   

  מקור הידיעה

   

  ארה"ב - ריקול למוצרי גלידה מחשש לליסטריה

  Helados La Tapatia Banana bar.jpg

  חברה מקליפורניה שמייצרת שלגונים, גלידה וקינוחי פירות הודיעה על ריקול מחשש לליסטריה. הריקול מבוצע על כל מוצרי הגלידה באריזות השונות. המוצרים שווקו לחנויות קמעונאיות באריזונה, קליפורניה, נבאדה, וושינגטון, גואם וקנדה ונמכרו תחת שמות המותגים של Helados La Tapatia ו-Icesations. על פי הידיעה, החיידק נמצא בבדיקה שגרתית בסביבת העבודה ולא היו מקרי תחלואה.

  מקור הידיעה

    

   

  ארה"ב - מדענים מצאו טפיל המועבר מצריכת צלופחים אסייתיים

    

  צלופחי ביצת אסיה, חיים או מבושלים, יכולים להעביר טפיל בשם ג'נאטוסטומיאסיס לצרכנים. מדעני המכון הגיאולוגי האמריקאי מצאו תולעים טפיליות המכונות gnathostomes בצלופחי ביצת אסיה שנאספו בין השנים 2010 ל 2012 משווקי מזון אתניים בניו יורק, ג'ורג'יה ופלורידה. הטפיל גורם לתחלואה קלה עד מחלה קשה. מקרים חמורים יכולים להוביל לעיוורון, שיתוק או מוות.

  מידע על הטפיל והמחלה

  מקור הידיעה 

   

   

  קנדה - ריקול מחשש לליסטריה במוצרי מאפה

   

  אוטווה, קנדה – הקואופרטיב Federated Co-operatives  יצא בהודעת ריקול עבור דברי מאפה שלו, הנמכרים בשווקים מחשש לליסטריה. הריקול בוצע ע"י החברה. סוכנות בדיקת המזון הקנדית (CFIA) עורכת חקירה שתוצאותיה עלולות להביא לריקול של מוצרים נוספים. לא דווח על מחלות כתוצאה מצריכה של מוצרים אלו.

  מקור הידיעה

   

   

   דנמרק - שברי זכוכית בחלב

   

  משרד הבריאות והחקלאות הדני הוציא אזהרה על חשש להימצאות חתיכות זכוכית שבורה בחלב רזה המשווק ברשת השיווקArla . החלב יוצר במחלבת Slagelse. יש חשש לפגיעה בפה ובושט. הם קוראים לציבור לשפוך את החלב או להחזיר אותו למקום בו נקנה.

  מקור הידיעה

   

  עבור לתוכן העמוד