צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

  .

  חדשות מהינשוף גיליון 61

  16/10/2012

   

  ארה"ב / אוקראינה - ליסטריה בדגי הרינג

   

  חברת Four Seasons Dairy הודיעה על ריקול של הרינג בשמן תחת המותג Atlantic Recipe שהיא מייבאת לארה"ב מאוקראינה. במוצר נמצאו חיידקי ליסטריה מונוציטוג'נס. לא דווח על תחלואה.

   

   

  ארה"ב - שני ריקולים של חסה: סלמונלה וליסטריה

   

  חברת Fresh Express הודיעה על ריקול של חסה שטופה בשקיות בגלל שבדיקות מעבדה גילו סלמונלה במוצר. לא דווח על תחלואה. ההודעה באה שבוע אחרי שרשת Publix הורידה את החסה הארוזה שלה מהמדפים בגלל הימצאות ליסטריה מונוציטוג'נס. בשני המקרים לא דווח על תחלואה.

   

   

  ארה"ב - מסעדה נסגרה בעקבות התפרצות סלמונלוזיס

   

  שלטונות מדינת וושינגטון הודיעו על סגירה זמנית של מסעדת On the Border בעיירה Vancouver (לא זו שבקנדה הסמוכה!). ההודעה באה בעקבות 16 מקרי תחלואה בקרב סועדים. המקור טרם זוהה. הינשוף ממשיך לעקוב.

    

   

  סינגפור - מחקר חדש מוצא פתוגנים על גבי שטרות ומטבעות

   

  עיתוני סינגפור מדווחים על מחקר שמצא כי על גבי שטרות ומטבעות שנלקחו ממזנון נמצאו חיידקי סטפילוקוקוס אאוראוס וחיידקי בצילוס צראוס. הינשוף סבור שמדובר במחקר מעניין, אך עם תוצאות לא מפתיעות.

   מקור הידיעה 

    

   

  ארה"ב - עדכון מהתפרצות הליסטריוזיס מגבינת ריקוטה

   
  מרכז בקרת המחלות בארה"ב מעדכן כי מספר מקרי הליסטריוזיס שנגרמו מצריכת גבינת Ricotta Salata תחת המותג Frescolina Marte עלה לעשרים מתוכם 19 אושפזו, כולל ארבעה שנפטרו. הגבינה יובאה על ידי חברת Forever Cheese מאיטליה לארה"ב.

   

   

  ארה"ב - עדכון מהתפרצות הסלמונלה ממוצרי בוטנים

   

  נסגר המפעל בניו מקסיקו שמוצריו נקשרו להתפרצות סלמונלה מזן Bredeney בשבועות האחרונים. חברת Sunland הודיעה על סגירה של המפעל אחרי שנמצאו חיידקים בסביבת העבודה ובמוצרים. נכון להיום ייוחסו 35 מקרים למוצרי החברה, ביניהם שמונה מאושפזים, חלקם ילדים. רוב התחלואה נקשרה לצריכת חמאת בוטנים במותג של רשת Trader Joes. האירוע גרר ריקול של מאות מוצרים המכילים בוטנים שנרכשו מהחברה.

   

   

  אירלנד - מסעדה נסגרה בעקבות התפרצות א. קולי

    

  מסעדת Flicks בבלפסט נסגרה עד להודעה חדשה לאחר שעשרה מקרי א. קולי נקשרו לאכילה במסעדה.

   

   

  קנדה - ריקול מסיבי של בקר עקב התפרצות א. קולי

   

  חברת XL Foods הקנדית מרחיבה את הריקול עליו הכריזה וכעת מורידה מהמדפים מעל חצי מיליון ק"ג של בשר בקר. הבשר נקשר לארוע בו 15 אנשים לקו במחלה מהחיידק א. קולי מזן O157:H7 הידוע ביכולתו לגרום לפגיעה בכליות שעלולה אף להיות קטלנית. הריקול משפיע על כל קנדה ועל חלקים נרחבים מארה"ב.

  בתוך כך, העיתון The Canadian Press מדווח שהחברה שלחה 2000 פועלים הביתה לחופשה זמנית כל עוד המפעל נשאר סגור.

  הינשוף ממשיך לעקוב... 

   

  ישראל - בטיחות מזון למתקדמים

   

  החורף ייפתח מחזור נוסף של הקורס היוקרתי "דע את האויב" עם מבט מעמיק ומעודכן על גורמי סיכון בטיחות מזון, ניתוח ארועים מהעולם ולימוד דרכי הערכה והתמודדות עם האיומים. הינשוף סבור, שאם מקבלי ההחלטות בארגונים המככבים בחדשות מהינשוף היו משתתפים בקורס כזה, יש סיכוי טוב שהם כלל לא היו מגיעים לחדשות!

  תלמידי המחזורים הקודמים מעידים:

  "קורס מעולה, הן בזכות רמת המרצים והן בזכות רמת המשתתפים", "למדתי הרבה מהקורס וגם מהמשתתפים בקורס", "היה מעניין. ענה על הציפיות. תמשיכו כך", "...פה קיבלתי העשרה מעבר למה שהיה ידוע לי", "אוירה מאוד נעימה ותכנים מאוד מעשירים. ממליצה מאוד תודה תודה רבה! ומצפה לקורסים נוספים כאלה", "היה מאוד מעניין במיוחד שהובאו דוגמאות מהשטח", "הקורס מצויין, המרצים מעניינים ומרחיבים בנושא שלהם", "קורס מעולה, מעניין וחשוב. תרם והוסיף לי ידע חשוב שיעזור לי בניהול צוות בטיחות המזון", "ההרצאות היו ברמה גבוהה, ממצות וענייניות"

   

  עבור לתוכן העמוד