צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

  .

  הסמכת עובדי מזון בגישה ההתנהגותית - BBFS

  סוג: קורס
  משך: 7 עד 12 שעות
  קהל יעד: כלל העובדים המשפיעים על בטיחות המוצר
  תמצית: סדרת מפגשים קצרים בקבוצות קטנות להטמעת שינוי התנהגותי בקרב עובדי ענף המזון וההסעדה
  הגדל
   
   

  רקע: 

   

  בעוד שתקלות טכניות הקשורות לתהליך הייצור הופכות נדירות, השכיחות של תקלות הנגרמות ע"י התנהגות שגויה של העובדים עולה כל הזמן. אנו שומעים חדשות לבקרים על אסונות שנגרמים בשל אי הקפדה על הגיינה, ניקוי לא מספק, התעלמות מנהלים וכדומה. 

   

  המפתח למניעת ארועים שמקורם בגורם האנושי הוא יצירת מעורבות ואחריות בקרב העובד. 

   

  לאור צורך זה, הוחלט בחברת שר יעוץ והדרכה לפתח פורמט הדרכות בו אנו הופכים את העובד לשותף בתהליך פתרון הבעיות והתקלות. אנחנו יודעים, שעל ידי שיתוף ומעורבות, העובד יחוש מחויבות לארגון ויבין עד כמה תפקידו קריטי בשמירה על איכות ובטיחות המוצר. 

   

  פתרון זה מהווה חלופה אפקטיבית לגישת ההרצאה הפרונטאלית הנהוגה בדרך כלל.  

   

  תאור הפעילות: 

   

  צוות ההדרכה של שר מכוונים את הארגון בבחירת נושאי הדרכות בתחומי האיכות ובטיחות המוצר, כך שיתאימו לצרכיו ולדרישותיו, ובונים ערכות הדרכה בהתאם.  

  בהדרכות אלו, מכנסים את העובדים בקבוצות אורגניות קטנות (לפי מחלקות) ומקיימים פעילויות שהן בעלות אופי של סדנא: העובדים נשאלים שאלות ובשיחה חופשית נותנים ביטוי לדעותיהם ומחשבותיהם. דרך השיחה המנחה מעביר את הידע הנדרש לא כמסר פרונטאלי חד כיווני, אלא באמצעות רב-שיח. הפגישות משלבות סיורים באיזורי העבודה עם דיונים בחדר הדרכה. כל קבוצה נפגשת עם המנחה לסדנא שאורכה לא יותר משעתיים בתדירות של אחת לחודשיים עד אחת לשלושה חודשים. 

   

  בסוף כל מפגש העובדים מקבלים משימה שתוצג במפגש העוקב, כך שמתרחש תהליך מתמשך של למידה. 


  אפקטיביות ההדרכה: 

   

  הדרכה אפקטיבית היא לא רק הדרכה בה הצלחנו להעביר לעובד את הידע הנדרש לבצע את המוטל עליו. ההדרכה תיחשב אפקטיבית רק אם נצליח לגרום לשינוי התנהגותי בשטח. חברת שר ייעוץ והדרכה פיתחה שיטות בחינת אפקטיביות הכוללות מעקב אחר שינוי עמדות בפועל ותוצאות בשטח.  

   

  במהלך הפעילות, חברת שר מסייעת לארגון לנטר את אפקטיביות ההדרכה באמצעות מגוון כלי מדידה המותאמים ללקוח. מכיוון שמדובר בתהליך למידה מתמשך, ניתנת ההזדמנות לכוונן את הפעילות בהתאם לתוצאות בדיקת האפקטיביות במהלך הפעילות.  

   

  עבור לתוכן העמוד